Filmové nášlehy - Spalovač mrtvol

Filmové nášlehy - Spalovač mrtvol

Ahoj,
za sebe a Českou asociaci studentů adiktologie bych Vás rád pozval na další, tentokrát velkolepé, Filmové nášlehy. Na programu bude legendární film Spalovač mrtvol, natočený podle knihy Jaroslava Fukse. Nejedná se sice o primárně adiktologické téma, ale témata smrti a proměny osobnosti má jistě místo v každém oboru a v tom našem obzvlášť. Na akci přijal pozvání režisér Juraj Herz se kterým bude po projekci následovat beseda. S přípravou notně pomáhal Mgr. Jaroslav Šejvl. Stále v jednání je ještě jeden host, ale stále není jisté, zda se to podaří.

Akce bude začínat v 18. 00 a končit bude po 21. hodině. Prosím o včasný příchod, tedy ještě před šestou hodinou, v šest se bude začínat.

Na tento večer jsou potřeba rezervace míst, protože očekáváme velký zájem, na email filmovenaslehy@gmail.com


Spalovač mrtvol (1968) - Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotypu žijící Kopfrkingl spolupracuje s nacistickými okupanty a s obludnou samozřejmostí se zbavuje všeho nebezpečného ve svém okolí, včetně členů vlastní rodiny. Jeho velká a nebezpečná kariéra začíná...
http://www.csfd.cz/film/4244-spalovac-mrtvol/prehled/

Juraj Herz - http://www.csfd.cz/tvurce/1538-juraj-herz/

Budeme se na Vás moc těšit.
Černý Matěj
Vedoucí Filmové sekce ČASA z.s.