Listopad v Akademickém klubu

Listopad v Akademickém klubu

Dovolujeme si Vás pozvat na akce do Akademického klubu 1. LF UK ve Faustově domě, které jsme pro Vás připravili na měsíc listopad.

Nenechte si ujít Křeslo pro Fausta, jehož hostem bude tentokrát vynikající lékař a biochemik prof. MUDr. Libor Vítek, Ph.D., MBA, který bude mluvit nejen na téma Úskalí moderní medicíny. Profesor lékařské chemie a biochemie Libor Vítek se zabývá problematikou nemocí jater a zažívacího traktu, oxidačního stresu, zdravé výživy a životního stylu. Ve své výzkumné činnosti zaměřené na metabolické aspekty produktů katabolické dráhy hemu navazuje na školu založenou na 1. LF UK prof. Milanem Jirsou. Spolupracuje s vrcholovými sportovci v oblasti výživového poradenství, sleduje problematiku dopingu ve sportu. Rovněž se zajímá o ekonomické aspekty řízení zdravotní péče a lékařského výzkumu. Je vedoucím Hepatologické laboratoře Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky 1. LF UK a VFN a specialistou IV. Interní kliniky - kliniky gastroenterologie a hepatologie 1. LF UK a VFN. Mezi jeho zájmy patří sport, cestování a historie starověku. Moderátorem diskuzního odpoledne je Mgr. Jaroslav Hořejší.

Dovolujeme si Vás také pozvat na přednášky v rámci Týdne vědy a techniky, na kterém 1. LF UK participuje. Ve středu 6.11. to bude přednáška prof. Martina Haluzíka na téma Obezita a cukrovka aneb Co nejvíce ohrožuje zdraví lidstva v 21. století?, ve čtvrtek 7. 11. pak přednáška prof. Pavla Kratochvíla a Ing. Jiřího Michálka na téma Otto Wichterle - čím nás inspiruje, baví a poutá. Následující týden se pak uskuteční ještě ve středu 13.11. přednáška prof. Přemysla Jirušky Epilepsie bouře mozku a ve čtvrtek 14.11. přednáška prof. Jana Zváry Věda a svět elektronického zdravotnictví.

Téměř celý měsíc pak ještě můžete v prostoru Akademického klubu navštívit výstavu obrazů žáků Základní umělecké školy Taussigova pod názvem "Italia, obrazy žáků z plenéru".

Těšíme se na Vaší návštěvu!

program