Tomáš Hudeček v Křesle pro Fausta

Tomáš Hudeček v Křesle pro Fausta

• Chcete se dovědět, jak se doktor přírodních věd z Olomouce stal primátorem hlavního města a jak mu to změnilo život?

• Zajímá vás, jak se dívá na koncepci pražského zdravotnictví?

• Rádi byste věděli, co ho baví a zda má kromě práce čas i na své koníčky?...

Pokud chcete znát odpovědi na tyto i mnohé další otázky, zastavte se dne 25. září 2014 v 17.00 v Akademickém klubu 1. LF UK (Faustův dům, Praha 2, Karlovo nám 40).
Hostem děkana fakulty profesora Aleksiho Šeda v tradičním „Křesle pro Fausta“ bude pražský primátor RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

Tomáš Hudeček absolvoval učitelství matematiky a zeměpisu pro střední školy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2002, v dalším studiu pak pokračoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Doktorát získal v oboru sociální geografie a regionální rozvoj. V hlavním městě se usadil natrvalo a vstoupil zde i do politického života. Loni v červnu byl zvolen pražským primátorem. Vzbudil tehdy pozornost tím, že při uvedení do funkce nepřevzal tradiční symbol hlavy metropole – primátorský řetěz. Odmítl ho nosit, protože je prý těžký a připomíná mu řetěz z trilogie Pán prstenů. Poté nechal primátorský symbol vystavit v Muzeu hlavního města Prahy, aby si ho lidé mohli prohlédnout.

Pětatřicetiletý primátor má rád kanoistiku, jízdu na kole, tanec, vážnou hudbu. Když mu zbývá čas, rád si zahraje i na saxofon.